fbpx
Airnivol alainer

AirNivol märkamatu ortodontiline kaperavi

Kes vähegi on kokku puutunud ortodondi visiidile saamise murega, teab, et ooteajad ning ravi alustamine on pikaldane protsess. Õnneks on hambaravi areng jõudnud niikaugele, et üha enam hambaarste on võimelised pakkuma kergemate hambumusprobleemidega patsientidele alainerite ehk korrigeerivate kapede ravi, mida nimetatakse  ka märkamatuks ortodontiaks, kuna kaped on suus peaaegu hoomamatud ning põhjustavad vähest hammaste tundlikkust, sedagi vaid iga uue kape paaril esimesel päeval peale seda, kui hambaid on liigutatud uutele positsioonidele. Kaped ei ole takistuseks rääkimisel ja söömisel ega hammaste puhastamisel, neid on lihtne iseseisvalt paigaldada ja eemaldada, ravi on kiire, täpne ja soodsam, kui breketiravi. Ravimeetod on sobiv kõigile, kes järgivad korrektselt ravi õnnestumiseks arsti poolt antud juhiseid. 

Meie kliinikus on võimalik hambumuse korrigeerimine AirNivol süsteemiga, saavutamaks just sellise naeratuse, millega end enesekindlalt tunda.

alainer airnivol viimsi hambakliinikkape suhu

MIS ON AIRNIVOL ALAINER SÜSTEEM?

AirNivol kaperavi aitab reastada Su hambad ilma, et peaksid igapäevaseid rutiine muutma. AirNivol alainerid ehk kaped on nähtamatud ning eemaldatavad, nad korrigeerivad kõik need  puudused, mis takistavad Sind enesekindlalt naeratamast 😁!

Broneeri konsultatsiooniaeg
et arstiga koos välja selgitada, kas kaperavi on Sulle parim valik. 
Telefon 6099910
või kodulehe bron.: siit 

Diagnostika
Ravi planeerimiseks skänneerib arst patsiendi suu, teeb vajalikud röntgenpildid, fotod suust ning näost, lisaks on tarvis kolju külgülesvõtte röntgenpilti, milleks annab arst saatekirja.
Nädala jooksul saabub raviplaan, video hammaste liikumisest ning lõpptulemuse kuvand. Selle kinnitamiseks ja ravi alustamiseks on aega 90 päeva.  

Ravi algus/Esimesed kaped
2-3 nädala jooksul peale ravipaani kinnitamist valmivad Sinu õhukesed läbipaistvad kaped ning arst õpetab sel visiidil, kuidas neid kasutada, et kõik õnnestuks  ning ravi võib alata. 
Sel perioodil on kõige olulisem patsiendi enda panus – õige hügieen ning kapede kandmine. 

Järgmised kaped
Ravi kestel tuleb käia kordusvisiitidel
(alates 40€ a’), et arst saaks kontrollida ravi plaanipärast kulgu. Kui hambad ei liigu planeeeritud suunas, tuleb teha uus skänneering ja refinement, peale mida tulevad uued kaped, mille maksumus on ravi esialgse maksumuse sees. 

Retainerid ehk säilituskaped
Viimastele ravikapedele järgnevad retainerkaped tulemuse hoidmiseks, mida tuleb kanda vastavalt protokollile, mis on leitav siin. 
Retaineritele on garantii 3 kuud raviplaanijärgsest kandma hakkamisest, sellel perioodil on vajadusel uued kaped tasuta. 
Sinu uus naeratus on valmis!

Meil on võimalik AirNivol kaperavi eest võimalik tasuda osamaksetena. 
NB! Ortodontilist kaperavi saab teostada noortele alates sellest, kui kõik hambad on suhu lõikunud (v.a. tarkusehambad),
mis tavaliselt juhtub ca 13.-eluaastaks.

Vajalik info AirNivoli ravi kohta ning retainerite kandmise protokoll on leitav ka siit: 
1. AirNivol märkamatu ortodontia kaperavi õnnestumise juhend
2. Säilituskape ehk retaineri kandmise protokoll

AirNivol ortodontilise kaperavi hinnakiri alates 01.september 2022

Konsultatsioon ja läbivaatus30€ 
Diagnostika85€ 
Raviplaan/Aircheck (kehtib ravi alustamiseks 90päeva)250€ 
Ortodontiline nupp30€ 
Attachmentide kleepimine või eemaldamine ühelt hambakaarelt 50€ 
Ortodontiline kummisikuti 100 tk (paigaldamine sõltub raviplaanist)40€ 
AirNivol kaperavi komplektid(võimalik tasuda osamaksetena)1065€ – 3530 €
Ravi kestel kontrollvisiit ja kontrollvisiit lihvimisega, tihedus vastavalt vajadusele40€70€

Allolev on digitaalne raviplaan, mille saab iga patsient 1-2 nädalat peale skänneeringute, röntgenülesvõtte ja fotode tegemist ning mis näitab, kuidas hambad liiguvad ortodontilise kaperavi jooksul ning milline saab olema lõpptulemus. Raviplaan kehtiv 90 päeva, see on aeg, mil patsient saab otsustada, kas alustab raviplaani teostamist. Kui patsient otsustab ravi alustada, saabuvad esimesed kaped nädalaga. 
On täiesti normaalne, et ravi kestel tuleb teha refinement, mis tähendab, et kõik hambad ei liigu nii, nagu raviplaan ette näeb ning suu skänneeritakse uue raviplaani saamiseks. See on raviplaani hinna sees.